MaviFM yayınını dinleyen; 247, kullanıcı bulunmaktadır. Sende hemen yayını aç bize katıl.

KaLpSizZz Mayıs 8 2021 Ebeveyn Eğitimi

Ebeveyn Eğitimi

, Ücretsiz olarak sohbet etmek ister misin ? Ebeveyn Eğitimi sizler için yayınlamak istedim.

Eğitim her daim insan ile birliktedir. İnsanlar doğar, büyür ve ölür. Bu dönem içerisinde ise aldıkları eğitimleri sayesinde hayatta kalır. Hayatta kalmanın yanında kendilerini topluma kazandırır, arkadaşlık kurar ve kendisini olabildiğince geliştirir. Her yıl, her birey neredeyse her gün yeni bir şeyin farkına varır. Bunun bilincinde olunmasa dahi durum böyledir. İnsanlar sürekli öğrenen canlılardır. İnsanlar, bu öğrendiği bilgileri hayatları boyunca kullanarak yaşamlarını sürdürür.

Eğitim insanlık olduğu sürece vardır, bireylerin eğitimi ise insanın doğumundan itibaren başlar. İnsan doğar, her gün gelişir ve öğrenir. Bebeklikten çocukluğa, çocukluktan ergenliğe, ergenlikten yetişkinliğe aslında her durumda insan her gün yenilenir. Bu yenilenme sürecinde ise insanları en çok etkileyen faktör ise aile faktörüdür. Çocuklar, ailelerinden ne görürse ister istemez bunu doğru kabul eder. Durumun böyle olması çocuklar açısından bazen oldukça yararlı bazen ise oldukça zararlıdır. Çocuklar, ebeveynleri etrafındayken onları adete bir kamera gibi gözetler ve belleğine atar.

Eğitim en çok da çocuklar için önemlidir. Çocuk bulunduğu ortamda ne görürse onu bir süre sonra yapmaya başlar. Bu yüzden ebeveynler ve aile bireyleri çocukların etrafında nasıl davranılması gerektiğinin farkına varmalıdır. Özellikle çocuklar 0 ila 6 yaş arasındayken çok daha dikkat edilmelidir. Çünkü: Çocuklar 0 ila 6 yaş arasındayken kişiliklerinin %80’ini oluşturmaya başlarlar. Bu durum da çocukların etraftan gördüğü ya da görebileceği herhangi bir olumsuz durumun ya da davranışın hayatlarını etkileyebileceği anlamına gelir.

Eğitim sadece çocuklar üzerine değildir. Eğitimi ebeveynler de almalıdır. Ebeveynlerin eğitim alması özellikle aile içindeki ilişkileri oldukça kuvvetlendirir. Eğitimli ebeveynler sayesinde çocuklar, çok daha bilinçli ve topluma çok daha kolay karışabilir hale gelirler. Ebeveynler çeşitli yöntemler ile eğitimlerini alabilirler. Alınan eğitimlerin ise çocuklar için çok büyük olumlu etkileri vardır. İnsanlar hata yapabilir. Dolayısıyla ebeveynler de hata yapabilirler. Önemli olan bu hatayı önceden fark edip ona göre davranmaktır. Eğitimli ebeveynler çocuklarını çok daha iyi tanırlar. Böyle olunca çocukların hayatı, bilinçli ebeveynleri sayesinde çok daha kolaylaşır.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :

[wpb-random-posts]

Ebeveyn Eğitimi

Ebeveyn Eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum SohbetSesi DMCA.com Protection Status
Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.
Araç çubuğuna atla