MaviFM yayınını dinleyen; 285, kullanıcı bulunmaktadır. Sende hemen yayını aç bize katıl.

KaLpSizZz Nisan 28 2021 Gelişen Teknoloji İle Dünya

Gelişen Teknoloji ile Dünya

Bilgi Aktarmaya devam ediyoruz Ukala Sohbet Ailesi olarak sizlere bildiklerimizi yayınlıyacağız.

Teknoloji her geçen gün hatta her geçen saat gelişmektedir. Teknolojinin gelişimi için neredeyse Dünya’nın her yerinde bir seferberlik hali görülmektedir. Teknolojinin gelişimi ise insan yaşamında büyük ölçüde fayda sağlamıştır. Zamanla teknolojinin gelişimi sayesinde insanlar artık gündelik işlerini oldukça kolay halledebiliyor. Gün içerisinde kullandığımız neredeyse her eşya bir şekilde teknolojinin gelişmesi sayesinde iyice gelişmektedir. Bu durum ise bizim yaşam kalitemizi artırmaktadır. Dünya her geçen yıl teknolojinin gelişmesi ile kolaylaşmaktadır.

Teknoloji ve Dünya bazen iyi bir dost bazen ise ezeli düşman olabilmektedir. Teknolojinin gelişimi sayesinde Dünya pek çok farklı çeşitle daha düzenli, daha temiz kısacası daha yaşanabilir bir hale gelebilmektedir. Örneğin: Teknolojinin gelişimi sayesinde üretilen araçların Dünya’daki çöpleri ayrıştırması, suları temizlemesi, geri dönüşümde kullanılması gibi pek çok olumlu durumlar söz konusudur. Teknolojinin gelişimi ile birlikte Dünya’nın çok daha yaşanabilir bir hale geldiği kesindir. İnsanlar, artık teknolojinin sayesinde işlerini çok daha kısa sürede bitirip zamandan kazanç sağlayabiliyorlar. En temel ihtiyaçlarını ise teknolojinin yardımı ile karşılayabiliyorlar.

Teknoloji sadece iyi yanları ile meşhur değildir. Teknolojinin dur durak bilmeyen hızlı gelişimi Dünya’nın üzerinde çeşitli sorunlara da neden olabilmektedir. Teknolojiyle yapılan fabrikalar, Dünya’ya oldukça fazla zarar vermektedir. Hayvanlara, böceklere, insanlara kısacası tüm Dünya’ya zarar verebilecek bu fabrikalar ise teknolojinin sayesinde vardır. Teknolojinin sahip olduğu avantaj yelpazesi kadar dezavantaj yelpazesi de geniştir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan ilişkileri de oldukça zayıflamış ve bunun neticesinde ise insanların mutluluk oranında gözle görülür azalmalar olmuştur. Araştırmalar ile desteklenen bu oranın bir sebebi ise teknolojidir.
Teknoloji her bireyin yaşamında yer edinmiştir. Teknolojinin gelişimi sayesinde uzaktaki insanlar ile her şekilde görüşebiliyor, istediğimiz her bilgiye saniyeler içerisinde ulaşabiliyoruz. Eski zamanlarda günler hatta bazen aylar sürecek işlemleri dakikalar bazen ise saniyeler içerisinde yapıveriyoruz. Durumun böyle olması ise teknolojinin en büyük avantajlarından biridir. Yani bu avantaj ise zaman kazancıdır. Zaman kazancı sayesinde insanlar farklı işlerle ilgilenebilerek günlerini çok daha verimli bir şekilde geçirebiliyorlar.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :

[wpb-random-posts]

Gelişen Teknoloji İle Dünya

Gelişen Teknoloji İle Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum SohbetSesi DMCA.com Protection Status
Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.
Araç çubuğuna atla