MaviFM yayınını dinleyen; 11, kullanıcı bulunmaktadır. Sende hemen yayını aç bize katıl.

KaLpSizZz Nisan 1 2021 Miğren Ağrısı Nedir ?

Miğren Ağrısı Nedir

, Ücretsiz olarak hem sohbet edip hemde Bilgilendirmeye devam ediyoruz Miğren Ağrısı Nedir ? işte Soruların cevapları.


Şu Konular ilginizi çeke bilir :


MİGREN NEDİR?
Migren, oldukça yaygın olan kronik bir rahatsızlıktır. Kusma, bulantı, ışık ve sese hassasiyet gibi belirtileri ile ortaya çıkan migren ağrısı, çok kısa bir sürede geçebilir ya da daha uzun sürebilir. Migren hastası olduğunuzu düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden Dahiliye ya da Nöroloji doktoruna gitmeniz gerekmektedir.

Migren bir diğer ihtimalle kalıtsal olup aile bireylerinde görülebilir. Bir diğer yandan migren ağrısı yaşayan hastaların bilinçsizce kullandıkları ağrı kesiciler pekte tavsiye edilmiyor.
MİGRENİN BELİRTİLERİ NELERDİR?

Işığa ve sese karşı hassasiyet.
Başınızın belirli bölgelerinde şiddetli ağrı.
Mide bulantısı ya da kusma.
Yoğun bir şekilde yorgunluk hissi.
Baş dönmesi, kabızlık ya da ishal.
Burun tıkanıklığı ve akıntı.
Gözlerde yaşarma.
Uykusuzluk, kas ve eklemlerde ağrı.
Hareket halindeyken artan ağrılar.

MİGREN AĞRISI İÇİN DOĞAL TEDAVİ YOLLARI
Migren ağrısı ilaçlarla hafiflediği gibi doğal yöntemlerle de hafifletilebilir. Peki migren ağrısı için doğal tedavi yolları nelerdir?
1-) Işık ve Sesten Uzaklaşmak
Migren ağrısı olan birçok kişi ışıktan ya da sesten etkilendiklerini söyleyerek karanlık, loş bir odada olmanın migren atağını rahatlattığını söylerler. Aynı şekilde şiddetli ses ve gürültüden uzak durmakta migren ağrınızı hafifletebilir.

2-) Masaj Yapmak
Migren ağrınızı masaj yaparak hafifletmek elbette mümkün. Bunun için ferahlatıcı esanslar içeren yağları kullanarak iki kaş ortasına hafif baskı uygulayarak masaj yapabilirsiniz. Bu masaj migren ağrınıza iyi gelecektir.
3-) Bol Su İçmek

Migren ağrısı bazen vücudunuzun susuz kalması nedeni ile de ortaya çıkabilir. Bu yüzden susuz kalmamaya özen göstermelisiniz.,

4-) Veba Otu
Migren ağrınıza iyi gelecek bir diğer yöntem ise veba otu kürüdür. Günlük olarak 50-100 doz şeklinde kapsül olarak ya da özütü şeklinde kullanabilirsiniz.

5-) Zencefil
Herkesin severek kullandığı zencefilin sağlık açısından birçok faydası vardır. Çoğu rahatsızlığa iyi gelen zencefili migren ağrınız içinde kullanabilirsiniz. Doğal ağrı kesici gibi görülen zencefil, migren ağrısı ile birlikte belirtileri yaşanan kusma ve iç bulantısını da hafifletir.

6-) Fesleğen Yağı
İçerdiği demir ve kalsiyum mineralleri ile birçok rahatsızlığa iyi gelen fesleğen yağını migren ağrınız içinde kullanabilirsiniz. Fesleğen yağı stresi ve gerginliği azalttığı gibi migren ağrısına bağlı ağrı ve kramplara da iyi gelecektir.

Miğren Ağrısı Nedir ?

Miğren Ağrısı Nedir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum SohbetSesi DMCA.com Protection Status
Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.
Araç çubuğuna atla