MaviFM yayınını dinleyen; 292, kullanıcı bulunmaktadır. Sende hemen yayını aç bize katıl.

KaLpSizZz Ocak 12 2024 mIRC Yanlıs oper girene işlem yapmak

mIRC Yanlıs oper girene işlem yapmak

mIRC Yanlıs oper girene işlem yapmak Bu Kod ile Sunucuda yanliş Oper giren kişi oldugunda direk size uyari gelecektir. mIRC Yanlıs oper girene işlem yapmak  Operi yanliş giren kişiye uyari  gidicektir. eğer 2.kez tekrarlarsa  yiyecektir. 3. kez tekrarlar ise sunucudan ban yicektir. Güzel bir kod. mIRC Yanlıs oper girene işlem yapmak

on *:SNOTICE:*failed OPER attempt by*: {
.notice $me Failed Oper Attempt
.notice $me $2-
inc -u240 %op.att.fail.[$+[$8-]] 1
if ( %op.att.fail.[$+[$8-]] <= 1 ) {
.msg $8 4Oper Girişiniz hatali. tekrar yanliş girersen kill yiyeceksin.
}
elseif ( %op.att.fail.[$+[$8-]] == 2 ) {
.kill $8 $8 $+ $9 3Failed in attempt to Oper 7( Oper Yanliş Girdiniz. )
}
elseif ( %op.att.fail.[$+[$8-]] >= 3 ) {
.gline $8- 30d 4Failed Oper attempt 12( Oper Girişi Tekrarlama ! )
}
}

mIRC Yanlıs oper girene işlem yapmak mIRC kodlarının nasıl ekleneceği özellikle mIRC Scriptinge yeni başlayanlar için ilk bilinmesi gereken konudur. Bununla ilgili forumlarda çokça soru gelmektedir..

mIRC Yanlıs oper girene işlem yapmak Öncelikle bilinmesi gereken şey şudur; Kodlar genelde Remote adlı bölüme eklenmektedir. Ayrıca aLias’a ve Popups menülerine de çeşitli kodlar eklenmektedir.. Zaten kodların nereye ekleneceği genelde kodu yazan tarafından belirtilir..

mIRC Yanlıs oper girene işlem yapmak Kodların yüklenmesi 2 türlü olur.

1. Yol:

Eğer kod .txt, .mrc, .ini uzantısı şeklinde hazır değilse Açık olarak yayınlanan kod ise; Kodu kopyalayıp remoteye yapıştırmamız gerekecektir.

Kodu kopyaladıktan sonra, klavyenizin alt+R tuşlarına beraber basınız. Açılan remote penceresinde boş bir sayfaya kodu yapıştırınız..

mIRC’imizi açıp Alt+R yaptığımızda karşımıza şu şekil bir görüntü çıkacaktır.

Eğer boş bir remote sayfası açılmamış ise, Sol üst köşede bulunan Dosya (File) daha sonrada File yazısının alt tarafında açılan Yeni (New) yazısına tıklıyorsunuz ve böylece yeni bir remote açmış oluyorsunuz.

Açılan bu boş sayfaya kodu pasteleyerek ( Dilerseniz CTRL+V , dilersenizde mausede sağ tıklayarak yapıştır deyip) alt kısımda yer alan Tamam (OK) butonuna basıyoruz ve yükleme işlemi tamamlanmış oluyor.

Not: Alt+R yaptığınızda remote açılmıyor ise , kullanmış olduğunuz scriptin remotesi kilitlidir. Siz bunu remotesi açık başka bir mIRC.exe kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz mIRC’in ana klasörüne girin , orada bulunan mIRC.exe yi silin ve remotesi açık olan bir mIRC.exe yi pasteleyin. Eğer elinizde başka bir mIRC.exe yoksa lamerler.com adresinden en son çıkan Türkçe mIRC’i temin edebilirsiniz.

2. Yol:

Eğer kodlar zipli olarak veya .mrc, .txt, .ini uzantısı şeklinde verilmişse (veya kod öyle bir dosya da ise) kod zipli ise zipi açarız ve mIRC ana klasörüne atarız.. Eğer kodlar .mrc, .txt, .ini uzantısı şeklindeki dosyalarda ise onları da mIRC ana klasörüne atarız..

Daha sonra mirci açınız ve statüs penceresinde şu komutları yazınız.

/load -rs dosyanınadı.uzantısı

Örnek: /load -rs mckruger.mrc

Bazı addonlar klasör halinde yayınlanmaktadır. Bunun için yükleme yaparken o addonu klasör olarak mIRC ana klasörüne kopyalayınız..

Örnek: Baloncuk Addonu v1.0 (bana ait olan)

Burada Baloncuk.zip i açtıktan sonra baloncuk klasörünü mIRC ana klasörüne kopyalarız. Ondan sonra mIRC’i açarız ve statüse şu komutu yazarız:

/load -rs baloncuk/baloncuk2.mrc

Bu komutları yazdıktan sonra dosya otomatik olarak yüklenecektir..

Not: Bazı addonları klasörü ile beraber kopyalamak zorunda kalabileceğimiz gibi bazı addonları yüklerken klasörüne gerek kalmadan direkt mirc ana klasörüne kopyalayıp yüklememiz yeterli olabilmektedir..

mIRC Scriptlerinize ALias Kodlari Yüklemek için /load -a dosyaismi.dosyauzantisi
Örnek : /load -a alias.mrc
Remotelere Kod Yüklemek için /load -rs dosyaismi.dosyauzantisi
Örnek : /load -rs remote.mrc
Status e Kod yüklemek için : /load -ps dosyaismi.dosyauzantisi
Örnek : /load -ps status.mrc
Nick Listesi Popup Yüklemek için : /load -pnl dosyaismi.dosyauzantisi
Örnek : /load -pnl nicklistesi.mrc
Kanal Popup Yüklemek için : /load -pc dosyaismi.dosyauzantisi
Örnek : /load -pc kanal.mrc
Menübar Popup Yüklemek için/load -pm dosyaismi.dosyauzantisi
Örnek : /load -pm menubar.mrc
Gerekli yerlere Dosya yükleme komutlari bu sekildedir.

Mirc Hazır Kodları Nasıl Eklenir ?

mIRC kodları nasıl eklenir? bilhassa mIRC Script’e yeni başlayan acemiler için ilk bilinmesi gereken Mirc  hazır kodları nasıl eklenir konusudur. Bu konu ile ilgili şimdiye kadar yazılmış binlerce makale vardır ama bizim resim olarak hazırladığımız dersle basitçe bu işi öğreneceğinizi düşünüyoruz.

Öncelikle bilinmesi gereken şey şudur.
Mirc hazır kodları genellikle mircin remote isimli bölüme eklenmektedir. Ayrıca alias’a ve popups menülerine de çeşitli kodlar eklenmektedir.. Zaten kodların nereye konulacağı mirc coderi tarafından belirtilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum SohbetSesi DMCA.com Protection Status
Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.
Araç çubuğuna atla