MaviFM yayınını dinleyen; 213, kullanıcı bulunmaktadır. Sende hemen yayını aç bize katıl.

KaLpSizZz Mayıs 25 2021 Spor Motivasyonu

Spor Motivasyonu

, Merhaba ücretsiz olarak sende sohbet etmek ister misin? Spor Motivasyonu sizler için hazır.

Canlı Olarak sende sohbet etmek ister misin? https://www.ukalasohbet.com sizler için hazırlandı.

Şu Konular ilginizi çeke bilir.

[wpb-random-posts]

Konu sağlık ve spor olunca en iyisini yapmak gerekiyor. Sağlığın başında spor gelmektedir. Bu nedenle sporu en iyi şekilde yapmak önemlidir. Sağlıklı bir yaşam için kendinize bir rutin belirlemeli ve sorunuzu bu rutine göre ayarlamalısınız. Sporu etkileyecek unsurlardan en önemli olanı ise beslenmedir. Beslenme ve spor planlamanızı ayrı ayrı yapmalısınız. Sorunuzun ve beslenme planlamasını vücudunuza en iyi gelecek şekilde yapmalısınız. Sporda başarıya ulaşmak istiyorsanız beslenme planınızı iyi oluşturmalı ve bazı durumlara dikkat etmelisiniz.
Beslenme ve fitnes birbiriyle bağlantılı öğelerdir. Yaptığınız fitnes türüne göre beslenmenizi ayrılmalısınız. Aksi takdirde yaptığınız fitnes sizin için verimli olamayabilir. Fitnes yaparken beslenmenize dikkat etmediğiniz takdirde istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan en çok rastlananı ise kilo almaktır. Çoğu fitnes yapan insan düzenli vücut yerine kilo almaktan şikayet etmektedir. Fitnes yaparken kilo almanın en büyük nedenlerinden birisi ise düzenli beslenme planının olmamasıdır.
Egzersiz yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise düzenli olmasıdır. Her gün farklı saatlerde spor yapmak verimli olmayabilir. Bu nedenle vücudunuza iyi gelecek saati belirleyerek sorunuzu düzenli olarak yapmalısınız. Yaşam koşullarınıza bağlı olarak sabah veya akşam saatlerini tercih edebilirsiniz. Günlük yaşantınızı buna bağlı olarak düzenleyerek spordan daha çok keyif almaya başlayacaksınız.
Düzenli olarak spor yapmaya başladığınız zaman özel yiyecekler de tüketmeye başlayabilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. Spor yaparken şu ürünleri tüketebilirsiniz :

Yulaf ezmesi

Avakado

Çiğ olan kuruyemişler (kızartılmamış)

Muz

Fıstık ezmesi (şekersiz)

Düzenli spor yaparken bu ürünleri tüketmekten kaçınmayın. Bu ürünler size enerji verir ve spor yaparken dinç kalmanızı sağlar.
Kendinizi aşırı yoracak egzersizlerden kaçınmalısınız. Ne kadar çok spor yaparsam o kadar hızlı fit vücuda sahip olurum düşünmesine kapılmamalısınız. Aksine aşırı spor yapmak vücudunuzun sağlığını bozabilir. Aşırı spor yapmak yerine kendi modunuza uygun spor planını tercih etmelisiniz. Neden fitnes yaptığınızı belirleyerek o yönde egzersizlerinizi yapın. Kendinizi çok fazla yormayan egzersizler yaparak daha iyi hissedeceksiniz. Bunun yanında farklı antrenman türlerini denemekten kaçınmayın. Hoşunuza giden egzersizleri deneyerek sorunuzu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Spor Motivasyonu

Spor Motivasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum SohbetSesi DMCA.com Protection Status
Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.
Araç çubuğuna atla