MaviFM yayınını dinleyen; 207, kullanıcı bulunmaktadır. Sende hemen yayını aç bize katıl.

KaLpSizZz Şubat 14 2021 Özgürce sevilmek

Özgürce Sevilmek Nasıl Hissettiriyor?

Özgürce sevilmenin nasıl bir his olduğunu bilmiyordum. Daha önce hiç bu şekilde sevilmemiştim. Ben de böyle sevmemiştim.
Dikkatli olmayı, hafifçe adım atmayı, çok erken mi, çok erken mi yoksa çok fazla mı çok erken mi sorduğuma dikkatimi vermeyi öğrenmiştim. Başkalarının onlar için sınırlarına dikkat etmeye alışmıştım ama yine de yanlış yapıyordum. Tehdit edildiğinde bana saldıran duygusal bağışıklık sistemlerini harekete geçirmekten kaçınmak için kendimi başkalarının duygusal yaralarına ve travmalarına göre düzenlemeyi öğrenmiştim.

Bunu yapmaya çalışmak için çok zaman ve enerji harcadım, kaçınılmaz olarak bu süreçte gerçekten kim olduğum gerçeğinden uzaklaştım. Her zaman partnerimin egosunun bana olan aşkını ele geçirme tehdidiyle yaşadım. Onlara aşkımız hakkında gördüğüm zor bir gerçeği söylediğimde kaçınılmaz olarak her zaman ortaya çıkan korkularının ve şartlanmalarının tiranlığı altında yaşadım. Sağlam ve net kalmak, kızgınlık ve yargılama kırıntılarına maruz kalmamak için çok çalıştım, bunun aslında benimle ilgili olmadığını hatırladım.

[wpb-random-posts]

Aşk bana ancak filtre katmanlarından ve katmanlarından geçtikten sonra ulaştı. Aldığım aşk, korkuları, yargıları ve değer ve hak ağırlıklarını aştı. Dikkatli ve kontrol edildi, ancak ilk alıkonulup değerlendirildikten sonra serbest bırakıldı. Şimdiye kadar, sevmekte özgür olan biri tarafından sevilmenin nasıl bir his olduğunu hiç bilmiyordum. Birinin tamamen sınırsız sevgisini hiç hissetmemiştim – onlardan bana net ve düz bir çizgide akan, korkuyla lekelenmemiş, ne “çok fazla” olacağına dair fikirlerle  modefiye  edilmemiş aşk. Şimdiye kadar hiç birinin aşkına tam anlamıyla doymamıştım. Ona güvenebileceğimi hiç kesin olarak bilmiyordum.

Aynı zamanda, aşkımın da hiçbir zaman tam anlamıyla güvenilir olmadığını biliyorum. Aşkımın da çıkışını yaparken sıkışıp kaldığını biliyorum. Kendime ait pek çok kural ve koşulum vardı. Gibi çekiyor gibi.

Ama sonra bildiğim gibi hayatım patladı ve tüm koşullarım onunla birlikte patladı. Kayıtsız şartsız sevmeyi öğrendim. Önce kendim üzerinde çalıştım. Hayatımın en keyifli ilişkisiydi.

Ve sonra geldin.

Beni sevdiğini ilk söylediğinde sana inanmamıştım. Birini bu kadar kolay sevmenin saflığın bir işareti olduğunu düşündüm. Bunu kesinlikle net olarak görmediğini düşündüm, elbette yakında uyanacağı bir romantik aşk masalına sarıldı. Bu kadar özgürce ve hiç düşünmeden verilen bu sevgiyi başımdan savdım. Ben onu olgunlaşmamış diye reddettim. Ben ciddiye almadım.

Beni sevmekte özgürsün

Mantıklı bir aşk istedim, eklenen bir aşk. Seçtiğim bir aşk istedim, beni seçen değil Ben takip etmek istedim. Zor kazanılan bir aşk istedim. Zor kazanılan bir aşk kazanılır ve bir parçam hâlâ her şeye değer olabilmesi için sevginin kazanılması gerektiğine inanıyordu. Sonuçta, özgürce verilen bir şeyin değeri nedir?

Ama sevginize izin verdiğimde, özgürce verildiğini anlamaya başladım, değeri olmadığı için değil, koşulsuz olduğu için. Hiç bu şekilde sevilmedim ve nedenini görmeye başlıyorum. Onu bloke ettim. Görüyorum ki, tam anlamıyla, yüz yüze, ihtar içermeyen aşktan kaçındım çünkü benlik duyguma onun tarafından meydan okundu. Yargılanmayı ve terk edilmeyi beklediğim yeri görüyorum ve kendimi hazırladım ve buna göre duvarlar ördüm. Bana ulaşmanın ne kadar zor olduğunu görüyorum. İnsanları uzaklaştırdığımı, şefkatli yanlarımı görmelerine izin vermekten kaçmaya çalıştığımı görüyorum çünkü bu tür bir samimiyet çok savunmasızdı. Görüyorum ki, kendimi deneyime sonuna kadar bırakırsam asla çıkış yolunu bulamayacağım ya da çıksam bile mahvolacağımdan korktuğum için dalmaya istekli olmadığımı görüyorum yaptığım zaman.

Seni korkutmak ümidiyle yoğunluğumu nerede artırdığımı görüyorum, böylece sarsılmaz dikkatinden ruhuma sıkıcı bir şekilde rahatlayabileyim, ama sen sadece sendelemeyeceksin. Kaçmak için her türlü numaram var. Kabalaşıyorum, kilo alıyorum, taleplerde bulunuyorum, seni arzumla korkutmaya çalışıyorum. Hilelerim genellikle işe yarar, ama senin üzerinde çalışmazlar. Hiçbiri size çarpmıyor. Sana ne atarsam atayım sakin, sakin, sevgi dolu bir varlıksın. Çünkü her şeye rağmen sevmekte özgürsün.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dost Sitelerimiz : Turk Sohbet Mynet Sohbet Ankara Sohbet MaviForum SohbetSesi DMCA.com Protection Status
Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.
Araç çubuğuna atla